Primary Twilight Hockey

2017 Primary School Twilight Hockey – weeks 2-6

 

To avoid a BYE in the Year 7/8 competition there is a team playing twice each week.  This is on the draw in BOLD CAPITALS so hopefully will stand out! The 2nd game follows straight after the first.

Teams named on the right hand side of the draw are to provide an umpire, whistle & ball.

Points will not be awarded; however, results will be collated for your interest!

Scorecards can be collected from pockets just inside the door of downstairs foyer.

WEEK 2

Date Time Turf Team 1 V Team 2 Div
Thursday 2 March         TO PROVIDE UMPIRE  
¼ Turf Games: 3:45PM Red East Force Poroutawhao Teina Y 1&2
3:45 PM Green East Strikers Fairfield Cubs Y 1&2
3:45PM Yellow Poroutawhao Matau Fairfield Panthers Y 3&4
3:45PM Blue East Fliers Poroutawhao Huia Y 3&4
4:20PM Red Foxton Beach East Stormers Y 3&4
4:20PM Green Ohau Rockets Manakau Destroyers Y 3&4
4.20PM Yellow Levin North Ministicks Fairfield Tigers Y 3&4
Allowing time to set up turf.

½ Turf Games:

5.10PM 1 East Hurricanes Koputaroa Titans Y5&6
       5.10PM 2 Levin Firsts East Lightening Y 5&6
  5.45PM 1 Fairfield Leopards SJS Flying Eagles Y 5&6
  5.45PM 2 SJS Mighty Ducks Levin North Blacksticks Y 5&6
  6.20PM 1 Poroutawhao Paeroa Ohau Stars Y 5&6
    6.20PM 2 SJS Red Panthers Koputaroa Gladiators Y 7&8
  6.55PM 1 Poroutawhao Okatia Fairfield Cheetahs Y 7&8
  6.55PM 2 Ohau Comets LEVIN INTERMEDIATE Y 7&8
  7.30PM 1 LEVIN INTERMEDIATE Poroutawhao Tuakana Y 7&8

 

 

 

WEEK 3

Date Time Turf Team 1 V Team 2 Div
Thursday 9 March         TO PROVIDE UMPIRE  
¼ Turf Games: 3:45PM Red Fairfield Cubs Poroutawhao Teina Y 1&2
3:45 PM Green East Strikers East Force Y 1&2
3:45PM Yellow Manakau Destroyers Levin North Ministicks Y 3&4
3:45PM Blue Poroutawhao Huia Fairfield Panthers Y 3&4
4:20PM Red Foxton Beach Poroutawhao Matau Y 3&4
4:20PM Green Fairfield Tigers East Fliers Y 3&4
4.20PM Yellow Ohau Rockets East Stormers Y 3&4
Allowing time to set up turf.

½ Turf Games:

5.10PM 1 Ohau Stars Fairfield Leopards Y5&6
       5.10PM 2 Levin North Blacksticks Poroutawhao Paeroa Y 5&6
  5.45PM 1 SJS Flying Eagles East Lightening Y 5&6
  5.45PM 2 Koputaroa Titans SJS Mighty Ducks Y 5&6
  6.20PM 1 East Hurricanes Levin Firsts Y 5&6
    6.20PM 2 OHAU COMETS Poroutawhao Okatia Y 7&8
  6.55PM 1    Poroutawhao Tuakana Levin Intermediate Y 7&8
  6.55PM 2 Koputaroa Gladiators OHAU COMETS Y 7&8
  7.30PM 1 Fairfield Cheetahs SJS Red Panthers Y 7&8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEEK 4

Date Time Turf Team 1 V Team 2 Div
Thursday 16 March         TO PROVIDE UMPIRE  
¼ Turf Games: 3:45PM Red Poroutawhao Teina East Strikers Y 1&2
3:45 PM Green East Force Fairfield Cubs Y 1&2
3:45PM Yellow East Fliers Manakau Destroyers Y 3&4
3:45PM Blue Ohau Rockets Poroutawhao Matau Y 3&4
4:20PM Red Levin North Ministicks East Stormers Y 3&4
4:20PM Green Fairfield Tigers Poroutawhao Huia Y 3&4
4.20PM Yellow Fairfield Panthers Foxton Beach Y 3&4
Allowing time to set up turf.

½ Turf Games:

5.10PM 1 SJS Mighty Ducks East Hurricanes Y5&6
       5.10PM 2 East Lightening Ohau Stars Y 5&6
  5.45PM 1 Levin Firsts SJS Flying Eagles Y 5&6
  5.45PM 2 Poroutawhao Paeroa Koputaroa Titans Y 5&6
  6.20PM 1 Fairfield Leopards Levin North Blacksticks Y 5&6
    6.20PM 2 Poroutawhao Tuakana FAIRFIELD CHEETAHS Y 7&8
  6.55PM 1  Poroutawhao Okatia SJS Red Panthers Y 7&8
  6.55PM 2 FAIRFIELD CHEETAHS Ohau Comets Y 7&8
  7.30PM 1 Levin Intermediate Koputaroa Gladiators Y 7&8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEEK 5

Date Time Turf Team 1 V Team 2 Div
Thursday 23  March         TO PROVIDE UMPIRE  
¼ Turf Games: 3:45PM Red East Force Poroutawhao Teina Y 1&2
3:45 PM Green Fairfield Cubs East Strikers Y 1&2
3:45PM Yellow Poroutawhao Huia Foxton Beach Y 3&4
3:45PM Blue Ohau Rockets East Fliers Y 3&4
4:20PM Red Fairfield Panthers Levin North Ministicks Y 3&4
4:20PM Green Poroutawhao Matau Fairfield Tigers Y 3&4
4.20PM Yellow Manakau Destroyers East Stormers Y 3&4
Allowing time to set up turf.

½ Turf Games:

5.10PM 1 SJS Flying Eagles East Hurricanes Y5&6
       5.10PM 2 Ohau Stars Levin Firsts Y 5&6
  5.45PM 1 Poroutawhao Paeroa SJS Mighty Ducks Y 5&6
  5.45PM 2 Koputaroa Titans Fairfield Leopards Y 5&6
  6.20PM 1 Levin North Blacksticks East Lightening Y 5&6
    6.20PM 2 KOPUTAROA GLADIATORS Poroutawhao Okatia Y 7&8
  6.55PM 1         Fairfield Cheetahs Levin Intermediate Y 7&8
  6.55PM 2 SJS Red Panthers KOPUTAROA GLADIATORS Y 7&8
  7.30PM 1 Ohau Comets Poroutawhao Tuakana Y 7&8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEEK 6

Date Time Turf Team 1 V Team 2 Div
Thursday 30  March         TO PROVIDE UMPIRE  
¼ Turf Games: 3:45PM Red Poroutawhao Teina Fairfield Cubs Y 1&2
3:45 PM Green East Force East Strikers Y 1&2
3:45PM Yellow Fairfield Tigers Ohau Rockets Y 3&4
3:45PM Blue Manakau Destroyers Foxton Beach Y 3&4
4:20PM Red Poroutawhao Huia Levin North Ministicks Y 3&4
4:20PM Green East Stormers Poroutawhao Matau Y 3&4
4.20PM Yellow Fairfield Panthers East Fliers Y 3&4
Allowing time to set up turf.

½ Turf Games:

5.10PM 1 Levin Firsts Levin North Blacksticks Y5&6
       5.10PM 2 Ohau Stars SJS Flying Eagles Y 5&6
  5.45PM 1 SJS Mighty Ducks Fairfield Leopards Y 5&6
  5.45PM 2 East Hurricanes Poroutawhao Paeroa Y 5&6
  6.20PM 1 East Lightening Koputaroa Titans Y 5&6
    6.20PM 2 Koputaroa Gladiators Fairfield Cheetahs Y 7&8
  6.55PM 1  Poroutawhao Okatia Poroutawhao Tuakana Y 7&8
  6.55PM 2 SJS RED PANTHERS Ohau Comets Y 7&8
  7.30PM 1 Levin Intermediate SJS RED PANTHERS Y 7&8